Кошик (0)
0 грн

Як виміряти кисень в крові

Як відомо, насиченість нашого організму киснем - важлива складова життєдіяльності та стану здоров'я організму. Наше тіло отримує кисень в кров - для насичення органів, таканью, клітин киснем, гемоглобін є тим елементом в крові, який зв'язується з киснем.

У сучасному світі вимірюють рівень сатурації. Сатурація це насиченість капілярної крові киснем. Вимірюють його пульсоксиметрами. Пульсоксиметри це такі медтехніческіе прилади невеликого розміру, які одягаються на палець і на дисплеї відображають результати вимірювань, а саме пульс і рівень сатурації. Згідно з отриманими даними вчені довели що нормальний рівень сатурації в організмі 96% -98%.

Крім як для контролю підтримки здорового стану організму пульсоксиметри часто використовують в медицині. Наприклад контроль рівня кисню у людей які перенесли інфаркт, і після інших ускладнень при яких людині при необхідності потрібно буде дати кисневу маску.

Для чого потрібен кисень в крові

Згідно з дослідженнями вчених Англії в області спортивної медицини. Правильне дихання під час руху (бігу) це ключ до можливості пробігти марафон. Чим правильніше дихали рівномірно, правильно і насичували відповідно своє тіло киснем, тим менше у них було втоми в ногах і вони пробігали дистанцію.

При нестачі кисню у людей слабшають м'язи, з'являється запаморочення і головний біль, втома, швидке старіння організму.

Як підняти рівень сатурації в організмі

Доведено що за один тренувальний годину людина отримує достатню дозу кисню. Тренування і біг, особливо на свіжому повітрі - відмінний спосіб наситити себе киснем.

Кисневі інгаляції. Їх прописують людям хворим на астму, бронхіт, з проблемами роботи серця, ожирінні, коли у людей часто непритомність. Кисневі концентратори.

Кисневі коктейлі. Коли в суміш трав'яного відвару і соку впускають кисень, їх можна зустріти в санаторіях, фітнес-клубах, рідше в поліклініках. Такий коктейль відмінно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту.


Що ж робити людям, які не можуть рухатися

В даному випадку можна порекомендувати два методи це більше бути на повітрі. Для цього бажано що б у людини була інвалідна коляска комфортна і така, якої можна виїхати на вулицю самостійно. Зараз придумано багато інвалідних колясок таких як механічних, прогулянкових, з електроприводом, важільних. Свіже повітря - кращий засіб.

Також можемо порекомендувати лікувальне дихання

Дихати бажано свіжим повітрям, тому потрібно або відкрити вікно, або виїхати на вулицю бажано в парк або хоча б по далі від дороги і вихлопних газів.

Вправа: короткий вдих через ніс (близько 2-х секунд) і затяжний видих ротом губи бажано зробити трубочкою (близько 8-ми секунд);

Вимірювання рівня кисню в крові в даному випадку важливо, оскільки людям з обмеженими можливостями в русі важливо також насичувати кров киснем, і стежити за рівнем сатурації.

04 жовтня 2019, 00:10