Кошик (0)
0 грн

Як кава впливає на артеріальний тиск?

У наш час кава це дуже поширений напій. Його запах і смак часто залучає велику кількість людей. Він став дуже доступним напоєм. Купити кави можна зараз і на вулиці і в кафе швидкого харчування і в ресторанах. Пропаганда і реклама цього напою просто колосально. Ми п'ємо його і часто не замислюємося про наслідки його впливу на організм. Але варто не забувати, що кава це все таки природний енергетик і що він впливає на судинну систему людського організму. Досягнувши певного віку люди задаються питанням чи впливає кава на артеріальний тиск, чи можна пити каву при гіпертонії, особливо вплив кави на артеріальний тиск, кава з молоком підвищує тиск чи ні і інші питання.

 

Кофеїн підвищує чи знижує артеріальний тиск?


У каві є багато різних речовин, і одне з них кофеїн. Саме кофеїн впливає на наш організм певним чином. Кофеїн впливає на наші кровоносні судини таким чином, що вони звужуються. Через це починає прискоряться кровообіг в організмі. Кофеїн часто є в складі різних медикаментів як:

  • Засоби від головного болю;
  • Сечогінний засіб;
  • Стимулятора організму в цілому.

 

Вплив кави на артеріальний тиск


У медицині як в науці проводили безліч експериментів що б вивчити вплив кави на організм і на тиск. І все ж прийшли до відповіді що кава підвищує артеріальний тиск. Таже такі речовини як теофілін і теобромін викликають звикання тому багатьом завзятим кавоманам яким стан здоров'я змушує відмовитися від кави важко це зробити. Тому якщо у вас знижений тиск то випити кави навіть рекомендується.


Напій створює серйозні навантаження на організм людини, а саме завдяки впливу на організм таким чином, що він починає активно виділяти адреналін. Адреналін впливає на організм таким чином, що він починає працювати в посиленому режимі. Тому здоровим людям рекомендують пити не більш 4 чашок міцного напою в день. Якщо у вас гіпертонія то ви можете випивати одну чашку натурального кави не міцного і дивитися вплив на ваш організм.


Розчинна кава при гіпертонії


А ось з приводу розчинної кави є якась небезпека. Не завжди відомо які інгредієнти намішано в цей порошок і бути на 100% впевненим що вплив буде аналогічне до впливу натурального це занадто необачно. Тому тут не рекомендовано ризикувати.


Розчинна кава відрізняється від натурального насамперед тим, що його легко можна підробити. Споживач ніколи не дізнається про те, які насправді інгредієнти входять до складу цього порошку. Тому така велика різниця в смаках і ароматах цих напоїв. Пити розчинну каву при тиску - досить ризикована затія, так як невідомо, що насправді входить до складу цього продукту.


Натуральна кава при високому тиску


Сам по собі стан підвищеного тиску вже є болючим. Кофеїн звужує судини по всій кровоносній системі крім як в нирках. Такі зміни в кровоносній системі у хворого гіпертонією не бажані.


При внутрішньочерепному тиску


Багато хто плутає внутрішньочерепний тиск з артеріальним. Але це абсолютно різні фізіологічні процеси. Найбільш ефективні в лікуванні внутрішньочерепного - діуретики (сечогінні) і препарати, що регулюють венозний відтік в черепній коробці. Це «Троксевазин», «Еуфілін», «Флебодіа». Це ті препарати, до складу яких входить кофеїн, який має здатність тонізувати вени, за рахунок чого стимулюється відтік венозної крові. Але пам'ятайте що лікуватися напоєм це не вихід.


Важливо пам'ятати, що тиск впливає на всі процеси, які відбуваються в організмі. Тому не варто постійно впливати на нього за допомогою кофеїну. У деяких випадках краще замість кави випити чай.


Вплив кави на організм в цілому


Крім впливу кофеїну на судини, він також збудливо впливає на організм, саме тому не рекомендується пити його людям у яких: хвороби пов'язані з нервовою системою, часто панічні атаки, безсоння, порушення процесів збудливості нервової системи, виразка шлунка, гастрит, підвищена кислотність.

05 листопада 2019, 00:11