Термостат ТПС з прозорими стінками застосовується у медичних лабораторіях для проведення ферментативних реакцій та визначення факторів згортання крові, а також для складних хімічних процесів, які потребують безперервного спостереження.
Для того, щоб такий термостат ТПС працював належним чином, у медичній лабораторії повинні бути відповідні кліматичні умови а саме: температура повітря у приміщення від +10 °С до +35 °С; відносна вологість повітря (при температурі 25 °С) до 80 %; атмосферний тиск 86,6 - 106,7кПа (від 650 до 800 мм. рт. ст.).
Як у і всіх подібних термостатах середовищем лабораторного дослідження є дистильована вода.
Будова термостату ТПС-600-6
- Корпус термостату, ванна та кришка ванни зроблені з прозорого пластику, що дозволяє проводити візуальне спостереження за дослідом.
- З правого боку від ванни на панелі розміщені цифровий регулятор температури, два незалежних секундоміри з своїми кнопками керування та мережевий вимикач.
- Зовнішній вигляд панелі керування цифрового регулятора температури показаний на рис.
- Для забезпечення рівномірності нагріву теплоносія використовується циркуляційний насос, що перемішує теплоносій в процесі нагрівання та підтримування температури в термостаті.
- В ванні розміщені нагрівальний елемент та датчик температури.
- До ванни під'єднані трубки від циркуляційного насосу.
Перевагами цього термостату ТПС є:
- Наявність двох незалежних секундомірів (що дозволяє надзвичайно точно проводити лабораторний медичний експеримент);
- Для проведення лабораторного дослідження значення встановлення температури середовища (дистильована вода) : мінімальне значення +25°С ; максимальне +100°С;
- Наявність насосу для перемішування рідини;
- Процесом нагріву та підтриманням заданої температури керує цифровий ПІД-регулятор;
- Наявність нагрівального елементу, який має потужність споживання лише 600 Вт;
Рекомендації з користування термостатом ТПС у лабораторіях
- Термостат встановити в добре вентильованому приміщенні на лабораторному столі або рівній горизонтальній сухій поверхні;
- Наповнити рідиною в ванній термостату до рівня не нижчим за робочий.
- Під'єднати термостат ТПС до мережі 220 В 50 Гц. При цьому мережевий вимикач має бути в положенні “Вимкнено”. Розетка, до якої буде під'єднаний термостат, має бути з контактом для захисного заземлення. Робота термостату ТПС без захисного заземлення не допускається.
- Увімкнути мережевий вимикач на лабораторному термостаті
- Встановити температуру теплоносія та час її підтримання натиснувши на кнопку “SET”.
- Після завершення встановленого часу підтримання заданої температури теплоносія термостат ТПС вимкне нагрівальний елемент і теплоносій почне охолоджуватись до температури навколишнього середовища.