Кошик (0)
0 грн

Що робити при пошкодженні зв'язок коліна

Пошкодження колінних зв'язок - це одна з найбільш частих травм, які можна отримати під час заняття спортом, звичайної ходьби або бігу. Невдале падіння, вивихи, забиті місця - все це може стати причиною надриву, повного розриву або розтягнення зв'язок.

 

Для запобігання травм і в ході лікування травматологи рекомендують використовувати наколінники - еластичні вироби м'які або зі спеціальними ребрами жорсткості, стяжками і застібками.

Щоб запобігти розвитку отриманої травми та можливі наслідки, необхідно обов'язково відвідати лікаря, який пояснить, що потрібно робити при пошкодженні зв'язок в коліні, обстежує травму і розповість, як вибрати наколенник, які лікарські препарати використовувати для зняття больового синдрому і запалення.

 

Потерпілому треба надати першу медичну допомогу, це може зробити тільки людина, яка знає, що робити при пошкодженні зв'язок в коліні. Для зменшення набряклості і зняття больового синдрому постраждалому можна накласти на коліно холодний компрес або міхур з льодом і дати випити якийсь знеболюючий препарат.

 

Надалі потерпілий повинен носити наколенник, вид якого визначається в залежності від інтенсивності травми - м'який бандаж, напівтвердий наколінник або тутор.

 

При необхідності лікар може призначити рентгенологічне дослідження, визначити вид і розмір наколінника і докладно пояснити, як лікувати пошкодження зв'язок коліна.

 

Наколінники бувають 3-х видів:

  • М'які бандажі, що забезпечують легку компресію і не обмежують руху;
  • Напівжорсткий наколенник з декількома ребрами жорсткості, що забезпечує стабілізацію суглоба і частково обмежує руху;
  • Жорсткий - тутор або ортез з ребрами, стяжками і застібками, що забезпечує нерухомість суглоба.

 

Щоб правильно вибрати і купити наколінники, треба відвідати лікаря і згодом строго дотримуватися його рекомендації.

25 жовтня 2018, 00:10