Всі ми час від часу користуємося ртутним градусником, для вимірювання температури тіла. Інформація про температуру дає можливість діагностувати різні процеси в організмі.
Хоча зараз у продажу багато електронних градусників, але часто ми іх купуємо, коли з'являтися діти, тому що боїмося наслідків від побитого ртутного градусника.
Саме тому ми і вирішили розповісти Вам як правильно себе вести в разі якщо градусник розбився, які ризики, що можна робити а що не можна.
Вплив на здоров'я від вдихання парів ртуті стає небезпечним, коли концентрація перевищує 300 кг/куб. м. Коли розбивається градусник, ртуть розділяється на кульки і може покотитися в різні строни по площі всього приміщення.
Потрапляючи в організм людини через дихальні шляхи, ртуть відкладається в клітинах, що спричиняє погіршення здоров'я. Зазвичай симптоми гострого отруєння парами ртуті проявляються вже через кілька годин після початку отруєння - загальна слабкість, відсутність апетиту, головний біль, болі при ковтанні, металевий присмак у роті, слинотеча, набрякання і кровоточивість ясен, нудота і блювота; як правило, з'являються болі в животі, пронос (іноді з кров'ю).
Багато людей губляться і припускаються помилок, розглянемо, які дії заборонено здійснювати:
Щоб уникнути проблем, необхідно відразу усунути наслідки, якщо вдома розбився ртутний градусник.
Листками паперу повільними рухами згрупувати кульки і розмістити на листок, потім кульки покласти в банку з водою.
Більш дрібні елементи зібрати за допомогою скотча і покласти в ту саму банку.
Огляньте поверхню за допомогою ліхтаря. Якщо залишився метал то він буде світитися.
Зберіть залишки ртуті за допомогою медичної груші шляхом всмоктування і подальшого виливання в тару з водою. Після завершення робіт кладіть грушу всередину банки і закривайте її.
Якщо ртуть забилася в щілині дощатої підлоги, розсипте на це місце трохи піску, а потім виметіть речовину разом з піском за допомогою пензлика.
Краплі забилися під плінтус - зняти плінтус, дешевше заплатити за свою необережність шматком пластика (або дерева), ніж здоров'ям.
А ось килим доведеться викинути або ж відправити на спеціальну чистку. Звичайно, попередньо упакувавши в поліетилен.
Не можна використовувати всі розчини відразу через можливе їх взаємодію між собою.
Віднести банку в санепідемстанцію. Можна викликати співробітників які допоможуть у вирішенні проблеми, якщо у вас немає впевненості, що вся ртуть зібрана.