Кошик (0)
0 грн

Особливості комп'ютерної томографії

Медицина не стоїть на місці і розвивається. Для діагностування різних травм, захворювань та інших видозмін в людині, використовують такий метод дослідження як комп'ютерна томографія.
Комп'ютерна томографія (КТ) - проводитимуться за допомогою рентгенівських променів.
Переваги КТ перед звичайним рентгенівським дослідженням полягає в тому, що в результаті людина отримує не простий плоский знімок, а об'ємне тривимірне зображення. Що значно зручніше для лікаря для того що б поставити більш точний діагноз. Знімки дуже точні, оскільки зображення показують внутрішні органи через кожен 1 мм, в залежності від налаштувань апарату.
Як виходить двомірне зображення. Пристрій апарату таке, що джерелом рентгенівських випромінювань є кільце, з якого випромінювання виходить пронизуючи конкретну ділянку тіла з усіх боків.
КТ в клініці відбувається наступним чином: пацієнт нерухомо розміщується на спеціальній кушетці апарату КТ. Особливістю процедури томографії є ​​те, що людина повинна залишатися нерухомим, для точності знімків, і правильного діагностування. Для контакту з пацієнтом лікар може зв'язатися з ним по спеціально вбудований мікрофон.

Коли доктор рекомендує робити КТ:

  • діагностування пошкодження кісток, хребта і зубів;
  • різні захворювання і ураження суглобів;
  • при травмах внутрішніх органів;
  • дослідження головного мозку;
  • для виявлення туберкульозу, пневмонії та інших захворювань;
  • обстеження стану судин, діагностики аневризм, атеросклерозу і т.д.

Зробити КТ можна всім бажаючим але тільки обов'язково перед процедурою проконсультуватися з лікарем, оскільки є ряд особливостей коли не можна робити діагностику на комп'ютерному томографі. Наприклад вагітним, пацієнтам з нирковою недостатністю, мієломної хворобою, цукровим діабетом та ін.

30 липня 2018, 00:07