Кошик (0)
0 грн

Основні причини ознобу без температури

Озноб це відчуття холоду і навіть тремтіння у всьому тілі навіть до «гусячої кожи». Фізіологічно озноб це спазм дрібних судин під шкірою.
Озноб викликають такі захворювання: інфекційні, розлад травлення, внутрішня кровотеча, тиск, хронічні захворювання.
У дитини озноб найчастіше виникають на тлі простудних, вірусних захворювань.


Розглянемо чому виникає озноб без температури.


Переохолодження. Коли тіло сильно переохолоджуватися, то кровоносні судини звужуються і кров не циркулює належним чином по тілу. Організм в такому випадку включать природний процес терморегуляції і включаються скорочення м'язів в результаті якого виділяється тепло і організм таким чином намагається зберегти температуру тіла. У такому випадку рекомендується випити гарячого чаю і тепло одягнутися.


Застуда захворювання або ГРВІ. Всі звикли що температура є першою ознакою застуди, але як виявилося не завжди. Є такі вірусні захворювання, які не дають температури. Лікування такого симптому це лягти в ліжко, приймати більше рідини, чаю з малиновим варенням або лимоном. Якщо крім ознобу починаються і інші небезпечні симптоми, блювота, нудота, та інше, то слід звернутися до лікаря.


Озноб можуть викликати і інфекційні захворювання. В такому випадку озноб свідчить про інтоксикацію організму, оскільки віруси або бактерії які в організмі виділяють токсини. Що б зрозуміти що це саме інфекція варто звернути увагу чи є у вас ще такі симптоми як слабкість, головний біль, розлади травного тракту.


Порушення ендокринології. Озноб може бути присутнім при зниженні функціональності щитовидної залози. Щитовидка відповідає за гормон, який відповідає за терморегуляцію організму.


Цукровий діабет. Коли в організмі порушується регуляція рівня цукру в крові то відчуття ознобу не минути.


Стреси і емоційні вибухи. Стресові ситуації просто напросто сприяють виділенню в організм адреналіну, який викликає спазм судин, людині ставати холодно і нападає тремтіння. Відійти від цього стану можна тільки сном.
 

Алергія на що-небудь. Пам'ятаємо що алергія може бути різною як на літаючі в повітрі збудники так і на їжу. Пам'ятаємо що часто озноб супроводжується висипом, свербінням, набряками та іншими побічними реакціями.
 

Вегетосудинна дистонія - захворювання, яке вражає вегетативну нервову систему і проявляється симптомами зниження тонусу стінок судин що супроводжується не нормальної циркуляцією крові в організмі і впливає на відчуття ознобу. При цьому захворюванні допомагають загартовування і зміцнення імунітету.
Коли показники артеріального тиску різко змінюються, організм природно не звик до таких перепадів і буде проявляти все у вигляді ознобу. Додаткові симптоми пітливість, нудота, блювота, різка слабкість.


Причини ознобу без температури у жінок


Клімакс. В такий складний для організму період жінки допитливим як озноб так і приливи жару. Всьому причина зміна гормонального балансу в організмі.


Місячні. Крім ознобу супроводжуються болями внизу живота, головним болем, але вони проходять швидко.


Вагітність. В основному озноб більш характерний раннім строкам, все пов'язано з гормональною перебудовою організму.


Причини ознобу у дітей


У дітей озноб провісник гострих респіраторних захворювань, харчових отруєнь, і хвороб сечостатевої системи. У більш старшому віці, точніше в юнацькому періоді озноб означає що відбувається перебудова організму гормонального фону, також на етом фоні можуть почастішати напади вегето-судинної дистонії.


Як лікувати озноб


Якщо відчуття ознобу не викликане переохолодженням, то слід звернутися до лікаря і виявити причини такого стану організму. Адже озноб це симптом, реальну причину визначити може доктор, зробивши додаткові аналізи.
Якщо це інфекція, то інтоксикацію організму викликану розвиваються бактеріями може зупинити тільки спеціальне лікування, а саме те, що пропише лікар.

04 грудня 2019, 00:12