Кошик (0)
0 грн

Для чого правильна постава

Постава правильна несе функцію за допомогою хребта, кісток, плечового відділу утримувати тіло у вертикальному положенні. Правильне положення потрібно для того, що б внутрішні органи і системи функціонували правильно, м'язи і зв'язки не перекручувалися і не перенапружувалися і в результаті що б не відбувалася деформація скелета.

 

Медики відзначили, що у людей, які часто сутуляться (за кермом, на робочому місці, під час ходьби) часто виникають хвороби такі як: гастрит, виразки, бронхіти, ГРЗ.

 

Рівна спина це красиво! Правильна постава - відмінно впливає не тільки на здоров'я, але і на формування витонченої фігури і впевненого в собі вигляду! Коли спина пряма, груди піднімаються, втягується живіт, піднімається підборіддя, погляд стає ще впевненіше. Коли правильна постава, то і хода стає граціозною, ноги не тягнуться і не човгають.

 

Які м'язи тримають поставу

Це м'язи пресу і найширший м'яз спини. Прес тримає тіло спереду не даючи йому нахилитися вперед. М'язи спини які розташовані уздовж хребта, чим сильніше ці м'язи тим рівніше спина і краще виглядає фігура.

Лікар-ортопед Томас Коники, в області мануальної терапії, говорить «Гарна постава - також важлива для організму, як і правильне харчування, фізичні вправи, здоровий сон. А також під час правильної постави - менше навантаження і розтягнення суглобів, більше витривалості, менше болю в шиї і спині».

Розглянемо всі переваги правильної постави та вплив на здоров'я:

 • У вас перестане боліти спина

Якщо в зв'язку з вашою діяльністю ви часто сидите і не замислюєтеся про поставу та горбитеся то збільшується тиск на диски хребта, деформуються м'язи і сухожилля.

 • У вас з'явитися більше енергії

Коли м'язи знаходяться в правильному положенні, то відбувається правильний кровообіг, і кров насичує киснем повноцінно все тіло. Сутулість же навпаки піджимає грудну клітину і в результаті порушується кисневий обмін в організмі. В результаті людина швидко втомлюється, стає дратівливою і зменшується кількість енергії. Що б уявити як це важко, наприклад потримайте хоча б годину руку зігнутою.

 • Зменшуються періоди головного болю

Коли ви сидите і тягнете голову до комп'ютера довільно вперед, то перемкніть увагу і відчуйте, як напружуються м'язи шиї. Перетягнуті м'язи шиї деформують зв'язки і кровоносні судини, в результаті кров не повноцінно надходить в мозок і він не насичується киснем.

 • Збереже ваші суглоби і кістки

Погана постава поступово призводить до пошкоджень, які можуть стати причиною укорочення м'язів. Наприклад, через сутулість згибальний м'яз стегон стає коротшим і менш гнучким, і з часом це призводить до болів в суглобах. Сутулість у плечах може стати причиною болю в ротаторному манжеті плеча. Згодом це може перерости в артрит.

 • Поліпшення роботи кишково-травного тракту

Якщо ви ситно поїли і після цього перебуваєте в стані сутулості, то на ваші м'язи живота відбувається тиск, які в свою чергу видавлюють шлунковий сік в стравохід, від чого виникає печія, гази.

 

Рекомендації щодо поліпшення постави

Як вирівняти спину в стоячому стані:

Витягніть спину по лінії хребта і тягніться головою вгору, втягніть живіт, розподіліть вагу тіла по всій стопі.

У сидячому стані:

 • Плечі повинні бути в опущеному природному стані, не тягнутися до вух;
 • Підборіддя не повинно виходити за лінію грудей;
 • Під попереком повинна бути опора, якщо ви не дотягуєтеся до спинки стільця, то підкладіть валик або подушечку під поперек для збереження природного прогину;
 • Що б не передавити кровопостачання нижніх кінцівок, відстань між ногами на згині і стільцем повинно бути не менше 5 см;
 • Стопи повинні торкатися підлоги повністю. Кут в колінах і щиколотках повинен бути 90 градусів.

Зустрічаються випадки, коли сутулитись стало звичкою і спостерігається викривлення хребта - сколіоз. У такому випадку необхідне лікування і бандаж він же коректор постави він же реклінатор, які пропише лікар.

Види бандажів для спини:

 • коректори постави м'якої фіксації;
 • коректори постави середньої фіксації;
 • коректори постави жорсткої фіксації.

Застосування реклінаторів:

 • підтримка;
 • ортопедія;
 • іммобілізація;
 • реабілітація.

 

Дотримуйтеся рекомендацій лікаря по експлуатації бандажа.

Стан хребта це ваше все! Якщо він буде гнучким і здоровим (а не як заіржавіла і поскрипуюча драбина), у вас просто ніколи не буде боліти спина. Правильна постава і розправлені плечі, хочете ви цього чи не хочете, впливають на впевненість в собі. Навколишні відчувають це і роблять відповідні висновки. Крім того, тіло розслабляється і дихається легко.

26 липня 2018, 00:07