Кошик (0)
0 грн

Для чого потрібні: фітнес корсети і бандажі в спортзалі

Заняття в спортзалі це завжди увага на своєму тілі. Важливо займатися так, що б не нашкодити. Іноді для специфічного роду вправ потрібна підтримка деяких м'язів і зв'язок.


Розглянемо випадки коли потрібна підтримка м’язів для успішного виконання вправ


Атлетичні пояси і фітнес-корсети


Перш ніж надягати такі пояси і корсети, потрібно розібратися як правильно їх носити і в яких випадках вони будуть корисні.


У кожного з нас є свій м'язовий корсет з м'язів живота і спини, і він тримає наше тіло у вертикальному положенні, і саме він дає нам можливість виконувати вправи з осьовими навантаженнями.


Якщо ви берете велику вагу, то необхідно:

 • Атлетичним поясом зафіксувати хребетний стовп, що б хребет не травмувати;
 • М'язи живота будуть тиснути на пояс, який в свою чергу їх стисне і поверне тиск на хребет посиливши його.

Тренуватися постійно з поясом атлетичним не рекомендується. Постійне носіння відучить м'язи самостійно тримати тіло і вони ослабнуть, а потім зросте ризик травми коли ви будете займатися без пояса.

Атлетичні шкіряні пояси переважно підходять чоловікам під час роботи з великою вагою.

 


Бандажі зі спеціального синтетичного матеріалу з додатковими ребрами жорсткості часто можна зустріти на спортсменах в спортзалі. В основному на тих, хто працює із середньою вагою.


Коли є сенс використовувати аеропренові бандажі:

 • Коли ви займаєтеся в залі, але у вас проблеми зі спиною, і вам просто необхідно її підтримувати в правильному положенні;
 • Підтримувати поперек і вберегти його від травм;
 • Коли необхідно вберегти талію від збільшення в об’ємі;
 • Для того що б не виник ефект «виваленого живота»;
 • Що б розвивати м'язи в правильній поставі;
 • Для формування талії.

Основною функцією бандажа є розвантаження корпусу, що дає можливість м'язам живота відпочити і уникнути проблем розширення талії в процесі занять за рахунок сильного розвитку м'язів живота і косих м'язів.


Важливо пам'ятати що все ж займатися в такому корсеті слід не більше 2 годин на день. Якщо носити корсет довше то можна привчити свої м'язи до такого розслабленого стану. Вони послабляться до такої міри, що можливе виникнення таких станів як пупкова грижа, діастаз, болі в спині.

 

Бандажі при травмах, розтягненнях, забоях


Наше тіло складається не тільки з м'язів але і зі зв'язок. Зв'язки під час занять спортом можуть травмуватися теж, особливо якщо вони не прогріті або при різких рухах з незручної позиції або при роботі з великим навантаженням. Найчастіше розтягування припадають на променевозап'ястні, гомілковостопні і колінні зв'язки.


Розтягнення зв'язок часто відбувається через порушення м'язево-суглобового відчуття, або пропріорецепціі. У нормі м'язи повинні амортизувати своїм скороченням надмірне навантаження і тим самим знімати її зі зв'язкового апарату.

 


Як вести себе, якщо сталася розтяжка зв'язки:

 • Зупинити тренування;
 • Зафіксувати пошкоджену кінцівку;
 • Пройти курс лікування.

Лікування розтягнутої зв'язки включає в себе правильну фіксацію (спеціальними бандажами, які еластичні, добре фіксують але в той же час не перетискають м'які тканини, що б кров продовжувала надходити в тканини), використання протизапальних мазей, і прикасти холод.


Що б бандаж повноцінно виконав свою функцію, при здійсненні покупки зверніть увагу на те, що б правильно вибрати розмір.

Як правильно вибрати розмір бандажа

 

В основному при виборі бандажа на променезап'ястковий суглоб, важливо правильно виміряти обхват зап'ястя, на гомілковостопний суглоб - обхват щиколотки, на колінний суглоб - обхват коліна.


Також можна проводити тренування в бандажі, якщо у спортсмена сталося перенапруження або невелика травма щиколотки, зап'ястя або гомілки, з метою зняття навантаження і для уникнення ще більшої травми.


Залежно від ступеня травмування, бандажі бувають звичайні і з додатковою фіксацією.

 


Бандажі в спортзалі просто необхідна річ для підтримки та допомоги м'язам і зв'язкам:

 • бандажі допоможуть набути бажані форми;
 • вбережуть від травм;
 • допоможуть при лікуванні розтягнення зв'язок.

31 липня 2018, 00:07