Кошик (0)
0 грн

Коректор постави при сколіозі і кіфозі

У цій статті розглянемо види викривлення хребта і як їх вилікувати.


Сколіоз - деформація хребта у людини. Викривлення може бути вродженим, набутим і посттравматичним.


Причиною виникнення хвороби у здорового хребта - сидячий спосіб життя, відсутність фізичних навантажень, неправильна постава, неправильна позиція робочого місця. Розвинути сколіоз можуть травми нижніх кінцівок і кісток тазу, і прямі забиті місця хребта.


Також розвиток патології можливе від вроджених деформацій хребта, травм отриманих під час пологів. Захворювання, такі як поліомієліт, рахіт, хвороби сполучних тканин, порушення обміну речовин, ДЦП, остеопороз, остеомієліт.


Розглянемо ще одну патологію хребта - кіфоз. Кіфоз - викривлення хребетного стовпа в грудному відділі. У народі цю патологію називають сутулість. Якщо ви не хочете відчувати постійний дискомфорт в області спини, то вже зараз варто задуматися про те, як лікувати сутулість.


Основною причиною виникнення кіфозу є сидячий спосіб життя, не розвинені м'язи спини, відсутність фізичних навантажень що тягне за собою негативні корективи в будову кістково-м'язового каркаса спини.


Як лікувати викривлення хребта


При прояві перших ознак округлої спини, відчуття болю в спині, або дискомфортного стану потрібно звернутися до лікаря. Саме він проведе якісну діагностику і пояснить, як виправити сутулість в домашніх умовах. Своєчасна діагностика сприяє швидкому позбавленню від хвороби.

У дітей і підлітків часто, проблеми з поставою виникають в силу того, що хребет зростає і розвивається.
 

Терапія сколіозу і кіфозу


Лікування таких викривлень хребта залежить від ступеня їх розвитку. На ранніх стадіях терапію здійснюють із застосуванням консервативних методів медицини. У стані глибокого розвитку хвороби може застосовуватися оперативне втручання.

 

У випадку з патологіями у дитячого і підліткового хребта, батькам важливо пам'ятати, що виправити сутулість у підлітка, вкрай важливо тому що можливі розвитку ще деяких хвороб. Кіфоз і сколіоз може ускладнити проблеми з боку респіраторної, серцево-судинної і травної систем. Вкрай небезпечним наслідком сутулості є зміщення хребців, що може привести до пошкодження структури спинного мозку і корінців спинномозкових нервів. Також сутулість призводить до здавлення артерій, які кровопостачають головний мозок. Недостатній кровопріток призводить до частих головних болів, втоми, порушення мозкової діяльності.


 
Консервативні методи лікування


Як можна виправити сутулість щоб не відчувати постійний дискомфорт в грудному відділі хребта? Терапія сколіозу і кіфозу на ранніх стадіях консервативна. Всі зусилля спрямовуються на корекцію постави і зміцнення мускулатури спини за допомогою вправ. Потрібно пам'ятати, що підбором комплексу таких вправ повинен займатися лікар. Він визначає кількість навантаження на м'язи спини в залежності від ступеня розвитку сутулості. Головним правилом терапії лікувальною фізкультурою є - не перенавантажити.


Не варто забувати просту істину про те, що головний ворог захворювань хребта це фізкультура. Регулярна фізична активність істотно знижує ризик виникнення захворювань опорно-рухової системи. Не відкладайте заняття спортом або просту прогулянку на потім, тим більше, якщо ведете малорухливий спосіб життя. 

 

Коректори постави


Часто зустрічається застосування спеціальних виробів, виконаних з медичного трикотажу, для корекції постави. Такі корсети - здійснюють коригуючу дію на грудний, поперечний, і інші відділи хребта, кожен для конкретної мети, є і такі які коригують весь хребет. Залежно від ступеня розвитку хвороби лікар пропише коректор постави м'якої, середньої або жорсткої фіксації. Правильно підібраний коректор постави і виконання рекомендацій лікаря допоможуть незабаром позбутися сколіозу і кіфозу. При виборі коректора постави важливо звернути увагу на розміри, адже цей фактор також впливає на терапевтичний ефект.


 
Лікувальний масаж


Один з дуже ефективних методів, вилікувати дані патології - лікувальний масаж. Дана процедура сприяє зміцненню м'язового каркаса спини, покращує кровопостачання цієї області і знімає втому і больові відчуття. В результаті декількох курсів масажу ви відчуєте що ваша спина випрямляється. Виконуватися масаж повинен висококваліфікованим фахівцем.

10 травня 2019, 00:05