Про кисень
Кисень присутній в повітрі з концентрацією близько 21%. При атмосферних умовах кисень знаходиться в газоподібному стані, без запаху, кольору чи смаку. Це високореактива речовина, що вступає в реакцію майже з усіма елементами, за винятком інертних газів.
Газоподібний кисень може бути отриманий шляхом газорозділення повітря з використанням адсорбції (PSA) або фракційної перегонки скрапленого газу з використанням кріогенних установок.
Часто киснева терапія потрібна людині для підтримки нормальних функцій організму в разі якщо вона захворіла.
У таких захворюваннях пацієнта приєднують на необхідний час до кисневого концентратора для лікування. Варто відзначити, що кисневий концентратор виділяє кисень з концентрацією 93%.
Залежно від розмірів, способу електроживлення і продуктивності (кількість кисню виділеного за хвилину) їх ділять на стаціонарні (використовуються в лікарнях і поліклініках) і портативні (в домашніх умовах особистого користування).
Використання концентратора в повсякденному житті
Таке використання стало актуальним і затребуваним останнім часом. Забруднення навколишнього середовища вплинуло на здоров'я людей в містах і мегаполісах. Кілька хвилин кисневої терапії наповнять організм чистим повітрям і запустять його функції в повну силу. Кисневий концентратор - доступний спосіб підтримувати здоров'я в домашніх умовах.
Тривалість терапії може становити від 1 години до 24 годин, все залежить від стану пацієнта, захворювання і рекомендацій лікаря.
Для складних захворювань і середньої тяжкості найбільш оптимальним варіантом стане апарат, який видає на виході не менше 90% концентрованого кисню від 5 літрів за хвилину. Концентратор 5 літровий вважається портативним. Його невелика вага дозволяє людині повноцінно пересуватися і вести нормальний спосіб життя. Довжина трубки не обмежує в пересуваннях і забезпечує максимальну зручність. Кисневі концентратори оснащені одним або двома акумуляторами, які працюють без підзарядки протягом декількох годин. Доступні функції управління не викликають труднощів при використанні.
Для умов стаціонару підходять 10 літрові концентратори. 10 літрів це не розмір апарату, а кількість кисню, який концентратор здатний зробити в хвилину! Кисневі концентратори відрізняються підвищеною продуктивністю і ефективністю. Ці властивості дозволяють цілодобово забезпечувати організм киснем при важких захворюваннях, для підключення апарату до дихальної апаратури.
Важливим фактором при покупці апарату є рівень шуму. Тривалий період лікування в умовах підвищених шумів може завдати непоправної шкоди психічному здоров'ю. Тому важливо що б звук був максимально тихим.
Важливою деталлю в конструкції кисневих концентраторів є їх оснащення звуковими сигналами оповіщення та автоматичними налаштуваннями роботи. Йдеться про таймері і про звукові сигнали, які сповіщають про закінчення час роботи, розрядження апарату, неполадки і іншого.
Опції кисневих концентраторів залежить від моделі і виробника.
Кисневий концентратор купити і не розчаруватися дозволить грамотний підхід до вибору. Необхідно оцінити де він буде використовуватися, хто будуть його пацієнти, які налаштування вам потрібні для використання. Ціна кисневих концентраторів залежить від опцій і можливостей апарату.