Кошик (0)
0 грн

Кір симптоми лікування профілактика

Про кір як хворобу

 

Кір - це висококонтагіозна (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання. Заражаються в основному на кір хто не пройшов щеплення як дорослі так і діти. Також якщо людина раніше не хворіла на кір, то в організмі немає імунітету, а відповідно їх організм сприйнятливий до цієї інфекції. У будь-якому випадку доведеться проходити лікування.

 

Як відбувається зараження на кір?

Джерелом зараження є завжди заражена людина від моменту перших ознак до п'ятого дня. Після контакту з зараженим може пройти від 7-ми до 17-ти днів інкубаційного періоду, тільки через цей час стане відомо чи дійсно ви заражені.

 

Поширюється кір повітряно-крапельним шляхом, коли хвора людина чхає, кашляє, розмовляє. Зараження відбувається, коли інфекція потрапляє на слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і/або на очі.

 

Ступінь летючості вірусу дуже високий, і може поширитися через вікна, вентиляцію, різні отвори, тому заразитися можна, навіть не зустрівши джерело вірусу віч-на-віч.

Але вірус довго не живе у зовнішньому середовищі, тому якщо він зупинився на предмет то довго жити не буде. Наприклад кір не передається через одяг, іграшки, ручки, гаджети, через третіх осіб. Що б виключити можливість зараження достатньо всього лише провітрити приміщення.

 

Кір симптоми

  • сильний головний біль,
  • слабкість,
  • температура сягає позначки 40º,
  • апетит відсутній,
  • з'являються нежить,
  • кашель - зазвичай сухий,
  • горло червоне, набрякле, шийні лімфовузли збільшені
  • запалення слизової оболонки очей - кон'юнктивіт,
  • на другий-третій день в роті на небі з'являються рожеві точкові висипання (енантема),
  • слизова щік, ясен і губ - крихітні білуваті цятки.

І це все ще до появи висипки на тілі.

 

Як протікає хвороба кір

На 4-5 день хвороби з'являється висипання, воно з'являється не рівномірно. Спочатку його можна помітити на шкірі голови, за вухами, на обличчі. Потім воно з'являється на тілі, точніше тулубі. Ще через день на руках і ногах.

 

Коровий висип

Виражається у вигляді червоних плям і пухирців. Під час протікання хвороби вони зливаються в плями побільше. Коли з'являється висип, стан організму знову погіршується, піднімається температура, кашель проявляється знову, посилюється нежить. Поліпшення стану відбувається після 4-го дня після висипу.

 

Кір лікування

Після того як вас оглянув лікар, він визначає де вам лікуватися в домашніх умовах або ж в лікарні.

В основному лікування спрямоване на підняття імунітету, призначають часто вітаміни А і С, жарознижуючі засоби на основі парацетамолу або ібупрофену; таблетки або мікстури для полегшення кашлю; антигістамінні засоби; судинозвужувальні краплі в ніс; краплі і мазі для очей і т.д.

Якщо ж стан здоров'я погіршився і є загроза розвитку ускладнень (отит, бронхіт, пневмонія тощо.), то призначають антибіотики.

 

Кір у дітей

В кімнаті де хвора дитина, потрібно раз на добу робити вологе прибирання. Часто провітрювати приміщення. Якщо дитина попросить затулити штори, то це краще зробити адже очі стають чутливі до світла. Часто давати рідину. Їжа легка: кисломолочні продукти, овочеві супи; овочеві і фруктові пюре; відварне протерте м'ясо.

Після одужання дитина все ще буде вередувати і швидко втомлюватися. Імунітет буде ослаблений ще приблизно 2 місяці. Обов'язково запитати у лікаря які вітаміни дитині бажано вживати в реабілітаційний період.

 

Профілактика кору

Якщо людина перехворіла на цю хворобу, то у неї є імунітет, що означає, що повторне захворювання неможливо. Також всі діти які пройшли вакцинацію також мають імунітет.

У людини, яка перехворіла на кір, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції - випадки повторних захворювань поодинокі.
Діти до 6 місяців, особливо що знаходяться на грудному вигодовуванні, хворіють на кір вкрай рідко.

Якщо у людини немає імунітету до цієї хвороби і він контактував з хворим то слід пройти пасивну імунізацію. Слід звернутися до лікаря швидше за все він пропише укол імуноглобуліну але тільки протягом перших днів після контакту.

У дитячих дошкільних установах карантин встановлюється для дітей, які раніше не хворіли на кір і не щеплених дітей на 17 днів від початку контакту.

 

Митигований кір

Навіть люди з імунітетом від хвороби можуть повторно заразитися, тільки в такому випадку хвороба протікає набагато легше без рясного висипання на шкірі, зі значно меншими показниками температури і без ускладнень.

 

Кір під час вагітності

Вкрай не бажана оскільки може відобразитись на плоді.
Вакцинацію або ревакцинацію проти кору потрібно проводити жінкам, які не мають протикорових  антитіл, мінімум за місяць до зачаття, під час вагітності її проводити не можна.

Дана інформація носить ознайомчий характер для безпеки здоровя лікуватись необхідно у лікаря.

 

Оскільки кір передаеться повітряно-крапельним шляхом, то можна вберегти себе від зараження за допомогою нової медичної маски яка складається з інноваційних 5-ти шарів і має в структурі мембрану НАНО розміру, яка не пропустить вірус навіть най меншого розміру.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Детальніше про маски

 

 

10 січня 2018, 00:01