Кошик (0)
0 грн

Для чого потрібен небулайзер (інгалятор)

Часто сьогодні небулайзери стають пристроями, які поповнюють арсенал домашньої медтехніки. Інгалятори часто можна зустріти у тих, у кого з'явилися діти, або коли дорослі страждають астмою, пневмонією або туберкульозом, а також захворюваннями верхніх дихальних шляхів.


Такі інгалятори стали дуже популярні в останні роки на рівні з термометрами, тонометрами і глюкометрами.

Що раніше замінювало небулайзери:

Раніше, коли хтось застудився ми часто робили інгаляції - дихали над каструлею з киплячою шкіркою картоплі.
Але час минув, і в медтехніки з'явилися небулайзери. Приймати інгаляції в якому зручно, оскільки немає ризику обпектися парою або пролити окріп. Такі інгалятори є різних конструкцій і передбачені для різного віку.

Суть роботи небулайзера:

У закриту ємність наливаються в необхідних пропорціях лікарські рідини, та інгалятор перетворює її в аерозоль, яким дихає хворий.

Найбільш поширені на ринку парові, компресорні і ультразвукові прилади.

Розглянемо відмінності їх один від одного.

Парові небулайзери:

Це прості пристрої, по конструкції представляють собою закриту ємність, в якій рідина кипить, як вода в чайнику. Пара виходить через трубку на кінці якої насадка і пацієнт приклавшись до насадки дихає. Такий тип лікування підходить не всім, оскільки тут використовується нагрітий пар. Гарячою парою заборонено дихати тим у кого підвищена температура, це не зовсім безпечно для дитини. Також для такого небулайзера можна використовувати тільки летючі лікарські суміші: мінеральні води, відвари, настої трав, ефірні масла.

Більш досконалими вважаються компресорні небулайзери

У приладі є компресор, який за допомогою стиснутого повітря перетворює лікарську рідинe в аерозоль. Це дуже популярний вид, застосовувати його можна і безпечно для всієї родини. Проведення інгаляції здійснюється через маску, мундштук або назальну канюлю. Шум в середньому 50 Дб в залежності від моделі. Завжди працюють від мережі. Перевагами компресійного небулайзера є те, що у нього більший ресурс роботи, ефективність в результатах лікування, широкий спектр ліків можна застосувати. Недоліком є те, що не можна застосовувати лікарські речовини з маслами і зважені частинки - відвари, настої трав і ін. Не застосовуються гормональні засоби, а також димедрол, папаверин і аналогічні препарати, що не чинять вплив на слизову оболонку.

Ультразвукові небулайзери

У такого апарата присутній генератор високочастотних коливань, який перетворює лікарський препарат в аерозольну хмара. Розсіює лікарський препарат на частки (2,1-5,6 мкм в залежності від моделі), що дозволяє проникнути глибоко в дихальні органи. Процедура ультразвуковим інгалятором проводиться за допомогою маски, мундштука або носової канюлі. Працює безшумно.

Під час вибору небулайзера звертайте увагу на наступні характеристики:

  • розмір частинок аерозолю
  • швидкість розпилення
  • об’єм резервуара (розпилювача)
  • об’єм інгаляційного розчину
  • споживана потужність
  • рівень шуму
  • тип електроживлення
  • габарити
  • вага

А також на комплектацію. Що може входити в комплект все залежить від моделі і типу інгалятора але ми перерахуємо можливі варіанти: інгалятор; доросла маска; дитяча маска; повітряна трубка; мундштук для рота; розпилювальна камера; запасні фільтри; гарантійний талон.
 

18 грудня 2019, 00:12