Кошик (0)
0 грн

Стерилізація манікюрних інструментів

Дезінфекція інструментів для манікюру

 • КРОК 1. АНТИСЕПТИЧНА ОБРОБКА РУК
 • КРОК 2. ОБРОБКА ПОВЕРХОНЬ
 • КРОК 3. ДЕЗІНФЕКЦІЯ
 • КРОК №4. СТЕРИЛІЗАЦІЯ МАНІКЮРНОГО ІНСТРУМЕНТУ

Нам, як компанії, яка працює заради здоров'я клієнтів, страшно про це говорити але все ж, ми зобов'язані поділитися інформацією як необхідно зробити все вірно. Як наші клієнти, так і співробітники стикаються в бесіді з майстром манікюру, і навіть власниками манікюрних салонів з питанням:

 - «Та зараз ніколи, всі поспішають. При клієнті «Побризкали» інструмент. Ось і вся дезінфекція»
І це в салонах краси!

 
Такий підхід не дуже радує, правда? А когось і лякає навіть.

 

Давайте розберемося по порядку:

Всі процеси очищення, дезінфекції, стерилізації та догляду за манікюрним інструментом повинні зводитися не до відмовки браку часу,лінощів або завантаженості майстра, а до одного - поваги до здоров'я клієнта і майстра!
 
Якщо у власника манікюрного салону немає часу, або він не є фахівцем у цій галузі, або навіть не намагається вникнути в суть питання, то майстер манікюру повинен розуміти, що «краса врятує світ» та хворій людині краса другорядна. Відповідно, вся відповідальність, та ініціатива за дотриманням правил гігієни поверхонь, інструменту та рук лежить на ньому. Хоча в успішних салонах, саме директора піклуються про всі процеси, оскільки розуміють що клієнти зараз дуже вимогливі.
 

Якщо ж працювати не обробленим відповідним чином манікюрним інструментом, то майстер піддає і себе і клієнта до ризику. Передатися через не дезінфікований інструмент може гепатит, грибок нігтів, ВІЛ, герпес.


Погодьтеся краще все ж з манікюрного салону йти тільки з гарними нігтями, без усіляких «сюрпризів».

Розглянемо як правильно проводити дезінфекцію манікюрних інструментів, що б захистити себе, клієнта, репутацію салону і відповідно бізнес.

 

КРОК 1. АНТИСЕПТИЧНА ОБРОБКА РУК


Для чого вона потрібна і коли її застосовувати.
Потрібна для того, що б зинищити, або ж придушити тимчасову мікрофлору (всі види мікроорганізмів в залежності від захворювання), яка постійно є на шкірі. Оскільки руки весь час знаходяться в контакті з чим-небудь.
Обробка шкіри: нанести антисептик на долоні внутрішню і тильну сторони і втирати, важливо не упустити пальці, шкіру біля нігтів. Якщо клієнт заражений якимось вірусом то дану процедуру повторити двічі. Втерти до повного висихання, і не змивати.

 

дезодерм і дезодерм гель


Рекомендації:

 

 • Руки повинні бути сухими, оскільки антисептики для рук на спиртовій основі. Волога на руках може знизити ефективність антисептика і з точки зору дерматології шкіра гірше переносить в такому випадку антисептик.
 • Відсутність на руках прикрас.
 • Антисептик повинен бути в спеціальному дозаторі (спрей, дозатор) для безконтактного його вилучення майстром.
 • Втирати антисептик до повного висихання.
 • Використовувати дез. розчин, що не пересушить шкіру рук.

 

Збереження шкіри рук і захист від пересихання:


Дезодерм або Дезодерм гель завдяки діючим компонентам придатний для проблемної шкіри, містить високоякісні компоненти, що зволожують шкіру і захищають її ліпідний шар. Дезодерм сумісний з усіма миючими засобами, не містить альдегідів, фенолів, амонієвих сполук.
У разі пошкодженої шкіри у майстра, він повинен користуватися одноразовими латексними рукавичками.

 

КРОК 2. ОБРОБКА ПОВЕРХОНЬ

 

Завжди потрібно пам'ятати, що на поверхні на яку покладе свої руки поточний клієнт, деякий час назад були руки попереднього клієнта. Також в повітрі літає багато усіляких спор і вірусів. Тому перед початком роботи майстер повинен обробити поверхню перед роботою.

 

 

До поверхонь які потрібно обробляти відносяться:

 • Манікюрний стіл.
 • Манікюрна лампа (область де лежать руки).
 • Подушечка під зап'ястя.
 • Педикюрний подіум.
 • Роздільник для педикюру.
 • Пилка для нігтів (в разі якщо вона індивідуальна але зберігалася у відкритому просторі).

Для дезінфекції поверхонь використовують Фамідез® АФ New Фамідез® АФ New - готовий до використання засіб на основі ізопропілового спирту для дієвої та швидкої дезінфекції малих поверхонь та медобладнання. Не містить ЧАС, альдегідів і фенолів. Фамідез® АФ New має приємний, свіжий запах і завдяки своїй формулі добре переноситься шкірою. Не змінює забарвлення поверхонь.

 

Всі інші інструменти, повинні проходити більш серйозну дезінфекційну процедуру.

 

ПАМ'ЯТАЙТЕ про те, що далеко не кожен клієнт салону краси зізнається Вам, що у нього якесь небезпечне для оточуючих захворювання, тим більше, він може про це і не знати.

 

КРОК 3. ДЕЗІНФЕКЦІЯ В САЛОНАХ КРАСИ


 
Після того, як манікюр/педикюр зроблений, весь інструмент, яким здійснювалася обробка, який контактував зі шкірою і нігтьовими пластинами клієнта повиннен пройти дезінфекційну обробку.

Для здійснення цього процесу необхідно мати спеціальний контейнер і розчин.

 

контейнер ля замочування інструментів

 

контейнер для дезінфекції

 


Контейнери:

 • Повинні складатися з корпусу, піддону, спеціального вантажу і кришки. Детальніше про конструкцію тут.
 • Матеріал виконання - полімерний, який не робить деструктивного впливу на інструменти.
 • Забезпечувати безконтактне вилучення інструментів з розчину.
 • Обертові інструменти повинні дезінфікуватися окремо від ручних.

Для обертового інструменту використовують контейнери невеликого об’єму докладніше тут.

 

фамідез ендо


Дез. розчин:

 • Не повинен фіксувати білок на інструменті.
 • Не повинен піддавати інструмент корозії.
 • Повинен бути безпечним при вдиханні його парів майстром.

Всіма цим параметрам відповідає Фамідез® Ендо.- економний, високоефективний, розчиняє біологічні речовини. Фіксація білків повністю усунена через відсутність в рецептурі альдегідів. Використовуються низькі концентрації робочих розчинів, що робить їх повністю безпечними для оточуючих.
Готовий розчин заливають в контейнер в кількості, що забезпечує повне занурення всіх інструментів/насадок.

 

КРОК 4. СТЕРИЛІЗАЦІЯ МАНІКЮРНОГО ІНСТРУМЕНТУ


Після підготовчого (дезинфікуючого етапу) інструменти необхідно піддати стерилізації. Для цього їх потрібно помістити в крафт-пакети і помістити в сухожарову шафу або автоклав.

Пам'ятайте інструменти повинні бути повністю сухими. Вилучити їх з шафи потрібно після охолодження в ньому, використовую пінцет.
Замовити автоклав і сухожарову шафу можна у нас.


Важливо:
Якщо ви пропустили крок 3 «Дезінфекція». Тобто не поклали інструмент відразу після використання в контейнер з дез. розчином, а просто залишили десь на підносі, то Ви свідомо направляєте свої дії на зараження навколишнього середовища. Інфекції, бактерії і спори розпорошуються і поширюються в повітрям і водою, осідають на руках, в раковині, на підлозі, створюючи умови для повторного інфікування.


Бережіть своє здоров'я і не очищайте інструменти, що не опустивши їх попередньо в дезінфікуючий розчин.


Детальна характеристика мікробіологічного впливу описаних вище препаратів: Дезодерм, Фамідез® АФ New, Фамідез Ендо.
 

24 лютого 2017, 00:02