Кошик (0)
0 грн

7 помилок при використанні небулайзера

В яких випадках небулайзер допоможе:

Лікарі рекомендують його під час тих захворюваннях, коли вилікуватися можливо за допомогою дрібних крапельок лікарської речовини, яке проникне в найглибші ділянки дихальних шляхів.


Небулайзер не допоможе в разі:


Цей прилад спочатку призначався для лікування захворювань бронхів і запальних процесів легень, тому в разі лікування нежиті він не завжди допоможе.


Також трапляються випадки коли таке лікування не допомагає, і в результаті посилює тільки проблему. Розглянемо як уникнути ситуацій посилення проблеми, які найпоширеніші помилки.


Помилка №1: Приймати інгаляції при найменшій застуді


Коли застуда ускладнилася і у пацієнта в результаті відбулися такі захворювання як бронхіт, астма, стеноз гортані тоді тільки можна застосовувати небулайзер. Тому що вилікувати їх можна тільки методом проникнення дрібнодисперсних частинок ліки в глибокі частини дихальних шляхів. При цьому на слизовій носа і глотки ліки залишається мало. Тому вилікувати хвороби верхніх дихальних шляхів (фарингіт, нежить) небулайзером неможливо, краще для цього використовувати звичайний аптечний спрей.


Помилка №2: Наливати в небулайзер будь-які ліки які є вдома


Підбирати ліки самостійно, або використовувати те, що залишилося з минулого разу (але тоді лікували одне а зараз інше). Тільки лікар пропише точні ліки, саме він визначить глибину проникнення мокротиння в легенях або бронхах, визначить в'язкість, також перевірить інші симптоми стану бронхів, такі як бронхоспазм, стан слизової та інше.


Помилка №3: ​​Заливати в дозатор небулайзера масляні ліки


Дрібні частинки масла можуть проникнути глибоко в дихальні шляхи і осісти там без дальшого видалення. Також вони можуть забити альвеоли що призведе до порушення газообміну.


Помилка №4: Заливати в дозатор небулайзера відвари трав


Тут дві причини які впливають негативно, але всі вони пов'язані з тим, що відвар трав неможливо очистити якісно в домашніх умовах. І в результаті мікрочастинки трав потрапляють і забивають легені. Також ці частинки потрапляють в трубки небулайзера і забивають їх, що веде до поломки апарату.


Помилка №5: Порушення всіх правил інгалювання


В основному частота застосування процедури залежить від хвороби і відповідно як лікар призначить. Правильне застосування цієї процедури це через годину після прийому їжі. Це пов'язано з тим, що коли їжа тільки потрапила в шлунок вона займає наш внутрішній обсяг і тисне на діафрагму піднімаючи її і тим самим зменшуючи оббьем легких. Тому завдання проникнення ліків в нижні частки легких відразу їжі неможлива.

Коли ж інгаляція спрямована на розрідження мокроти, то її потрібно робити за 4 години до сну. Тому що Вам потрібно буде ще відкашлятися, адже в цьому полягає головна мета.
Якщо ваші ліки - бронходілататори, то дихати в небулайзері потрібно мінімум за годину до сну, тому що такі ліки стимулюють серцево-судинну систему.


Помилка №6: В залежності від температури тіла скасовувати інгаляції


Часто люди думають, що інгаляції небулайзером варто скасувати, якщо присутній жар. Але принцип роботи небулайзера НЕ паровий, тому це не гаряча пара, тому якщо лікар прописав то варто інгалюватись.


Помилка №7: Порушення правил гігієни в експлуатації


Навіть якщо у Вас свій домашній небулайзер, то все рівно не припустимо дихати ліками один за іншим. Знімні частини інгалятора необхідно обробляти після кожного хворого. Це: маска, дозатор, мундштук. Обробку варто проводити антисептиками або окропом. Всі лікувальні розчини які в небулайзері повинні бути стерильні, інакше є ризик зараження.


Важливо знати!
Прилад заборонений при пневмотораксі (розрив легені), легеневій кровотечі або кровохаркання. Також до протипоказань відносять індивідуальну непереносимість. Особливо потрібно проконсультуватися з лікарем тим, у кого такі порушення: гіпертонія, дихальної або серцевої недостатності, атеросклерозі, аритмії, постінфарктний, постинсультному стані.


Часті причини поломки небулайзера

  • Використання маслянистих розчинів.
  • Не правильна дезінфекція насадок.
  • Порушення режиму роботи. Більшість інгаляторів працюють за принципом циклічності - один сеанс триває 15-25 хвилин. Далі має бути перерва на 45 хвилин.

26 грудня 2019, 00:12